אומנם סורגים מעוצבים יעלו מעט יותר מסורגים אחרים אך תוכלו להנות גם מהגנה וגם מיופי ואסתטיקה בכל חלון ופתח
 
סורגים מעוצבים הינם סורגים אשר גם מגינים על הבית או העסק שלנו מפני פריצות אך גם משדרים חן, יופי ואסתטיקה. כיום ישנו מגוון רחב של סורגים מעוצבים וכל אחד יכול לבחור לו את הסורג המתאים לו בהתאמה אישית, דבר אשר לא היה קיים בעבר.
 
סורגים מעוצבים מול סורגים רגילים

כולנו מכירים את הסורגים הרגילים, אותם סורגים קבועים על החלונות שלנו אשר מקובעים לקירות הבית או הבניין ופה זה נגמר. אנו מגינים על ילדינו מפני נפילות ומונעים פריצות אך במחיר של סורג מקובע לקיר. לא עוד, סורגים מעוצבים משדרגים את הבית ונותנים לו גוון עיצובי ויפה בנוסף להגנה. הם עשויים ברזל ומגיעים במגוון של עיצובים ופרזולים מוכנים או לבקשת הלקוח כך שאין סורג אחד מעוצב הדומה לאחר וזה היופי הנוסף בהם.
 
היכן תתקינו סורגים מעוצבים?

אין חוק באשר לסורגים מעוצבים כך שניתן למצוא סורגים לחלונות מעוצבים בבתים פרטיים, מוסדות שונים ואפילו בארגונים ציבוריים. בכל זאת, בבתים פרטיים סורגים מעוצבים יתאימו במיוחד בחלונות שהם גבוהים או בחצר הבית. כמו כן, ניתן להתקין סורגים אלו בגרם המדרגות וכך כל מקום אשר זקוק לאבטחה לגרום לו גם להראות דקורטיבי ואסתטי.

במוסדות ציבוריים או בתי עסקים פרטיים הסוגרים לא רק מגינים על המקום אלא גם עוזרים לו למשוך לקוחות בשל החזות האסתטית היפה שסורגים מעוצבים מקנים וכך בעצם מדובר בסורגים המתאימים למגוון של מקומות ומטרות.
 
טרנדים אפשריים בעיצוב סורגים

אפשרויות העיצוב באשר לסורגים הוא בלתי נגמר שכן כל לקוח יכול לבקש פרזול או עיצוב אחר ולקבלו. יחד עם זאת, להלן מספר עיצובים מוכנים אשר תוכלו להנות מהם באשר לסורגים מעוצבים הן לבית או לחדרי ילדים אפילו.

 • סורגים משולבים עיטורי מתכת המתאימים במיוחד לחדרי ילדים ותינוקות כאשר על הסורג אמא ברווזה ואחריה ברווזים קטנים בגוון צהבהב. כאשר הילדים ייגדלו, ניתן להחליף לעיצוב ודמויות אחרים.
   
 • סורגים מעוצבים מעולם הספורט בצבעים שונים ועליהם דמויות של שחקנים משחקים כדורגל כולל עיצוב של כדור על גבי הסורג.
   
 • סורגים מעוצבים עם חמסה במרכזם עם תוספת עין וגוון של טורקיז להגנה וגם כנגד עין הרע.
   
 • סורגים אשר מעוטרים בחיות, רקדניות, סמלי מדינת ישראל ועוד.
   
 • סורגים מעוצבים בשלל צבעים.
מה באשר למחיר?

אז ככה, מחיריהם של סוגרים מעוצבים יהיו יקרים יותר ממחיריהם של סורגים רגילים או אפילו סורגים מתקפלים שכן פה נכנס האלמנט העיצובי והסורג שכבר לא רק מגן עליכם אלא גם משפר את חזות המבנה או הבית מבחינה דקורטיבית. יחד עם זאת, חשוב להבין ממה מושפעים המחירים.

 • עובי ורוחב הסורג– סורג עבה קשה לחתוך ולכן גם יגן טוב יותר, בעקבות כך מחירו יהיה יקר יותר. אם ברצונכם למנוע נפילות אזי סורג בעובי 5 מ"מ יספיק אך אם ברצונכם למנוע פריצות תצטרכו סורג בעובי 14 מ"מ ומעלה.
   
 • צבע– צבעי סיליקון הם חסכוניים וזולים להגנה מפני חלודה אך הם אינם מחזיקים לאורך זמן ותצטרכו לצבוע מחדש מידי תקופה. לעומת זאת אם תבחרו סורגים מגולוונים תשלמו יותר אך לא תסבלו מחלודה.
   
 • סוג ההתקנה– גם מרכיב זה משפיע על המחיר, במידה ותרצו להתקין סורגים על משקופים או על קיר, להתקין אותם חיצונית או בפנים ולכן ככל שההתקנה מסובכת ומיוחדת יותר כך העלות תגדל.
   
 • עיצוב– כמובן שהעיצוב. יש מבחר רב של עיצובים וצבעים למגוון של סורגים, עיצובים ופרזולים מרשימים ומיוחדים יעלו הרבה יותר מעיצובים פשוטים יותר.
 
אם מחיר אינו פקטור עבורכם נסו לבחור עיצובים מיוחדים כדי לשכוח כי יש לכם סורגים ולהרגיש במקום מיוחד אך אל דאגה שכן גם בתקציב קטן יותר ניתן להנות מסורגים מגינים ומעוצבים