אם תבדקו בעצמכם קומות עליונות, דירות קרקע וגן ופנטאהוזים לא תראו מקום אחד כמעט ללא סורגים וזאת כיוון שהם מצרך חובה בישראל כנגד פריצות
 
אם אתם גרים בבית קרקע, קומות גבוהות או בעלי משרדים או עסקים בקומות תחתונות אסור לכם לוותר על סורגים. יש גם כאלו אשר מוסיפים מערכות אזעקה, גלאים, דלתות פלדלת עם מגוון מנעולים ועוד אך סורגים לחלונות בישראל הם מצרך חובה לכל אדם אשר רוצה לשמור על רכושו, ביתו, העסק וגם על ילדיו שלא ייפגעו חלילה. אז אלו סורגים לחלונות קיימים כיום?
 
מגוון של סורגים לבחירהאם בעבר הסורגים היו קבועים, שטוחים או עם בטן וזה היה כל המבחר שלנו, כיום ניתן לבחור סורגים קבועים, סורגים מתקפלים, סורגים שקופים ואפילו סורגים מעוצבים שכן אם כבר להגן על הבית או העסק אז שיהיה בסטייל. להלן חלק מסוגי הסורגים לחלונות אשר תוכלו לבחור:


 • סורגים קבועים – הסורגים המוכרים ביותר עוד מתקופות עבר, מדובר בסורגים לחלונות אשר מקובעים לקיר הבית או הבניין והם קבועים, שומרים מפני פריצות ונפילות. הם הנפוצים ביותר, הזולים ביותר. גם בהם יש אפשרויות עיצוב רבות, דוגמאות שאפשר לשלב בין הפרופילים ועוד.
   
 • סורגים מתקפלים – חידוש לסורגים קבועים, שכן כאשר הם סגורים הינם מגינים על הבית או העסק מפני פריצות וכן מפני נפילות ופגיעות מתוך הבית אך כאשר הם פתוחים ניתן להנות מהנוף וכן להנות מאוויר ואור רבים יותר פנימה. סורגים מתקפלים מתאימים גם למפתחים גדולים של מרפסות או דלתות של עסקים. יש חברות גדולות שמציעות סורגים מתקפלים, יש מפלדה ויש מאלומיניום. גם כאן יש מספר דוגמאות אבל מוגבל יותר.
   
 • סורגים שקופים – אחד הטרנדים המובילים בישראל מבחינת עיצוב בסורגים הינו ללא ספק סורגים שקופים שכן מדובר בסורגים אשר גם חזקים כמו סורגי ברזל ולכן מונעים פריצות אך גם שקופים ולכן מאפשרים חדירה של אור פנימה וכן לא פוגעים ביופי ובעיצוב הבית או הבניין. מחירם של סורגים שקופים יקר יותר, כמות החברות שעובדות ומציעות סורגים שקופים קטן יותר - אבל יש חברות טובות מאוד ואמינות מאוד. המוצרים עומדים בתקנים מחמירים.
   
 • סורגים מעוצבים – סורגים אלו מצויינים בעיקר לחדרי ילדים כך שגם יגנו על הבית מבחוץ ועל הילדים מבפנים אך עם תחושה טובה ויפה של סורגים בעיצוב. הסורג מקבל עיצוב ייחודי וזה שובר את תחושת הזרות של הסורגים. ניתן לבחור בין עיצובים מגוונים של אנשים, פרחים, חיות, ועוד.
   
 • סורגים מיוחדים– אלו הם סורגים ניידים והיתרון הגדול שלהם כי ניתן להעביר אותם ממקום למקום בקלות ובמהירות. סורגים אלו נפוצים בגני ילדים, קניונים והם נועדו לחסום פתחים מסויימים כדי למנוע פציעות ופגיעות. לעיתים נקראים סורגי בטיחות ומטרתם העיקרית היא הגנה על ילדים מפני תאונות או נפילות. הרבה פעמים ניתן לרכוש אותם לבד ולהתקין לבד.איזה סורג לאיזה חלון?

יש להבדיל בין סוגי סורגים גם באשר למטרתם. אם ברצונכם להתקין סורגים בחדרי ילדים אזי ישנם סורגים מיוחדים לילדים אשר אלו הם סורגי בטיחות וניתן להרכיב ולהסיר אותם מתי שתחליטו ומחירם נע בין 230 ש"ח לסורג רשת בגדול 120X120 ס"מ ועד ל-420 ש"ח לסורג אשר עשוי מוטות פלדה לחלון סטנדרטי.

כאשר הנכם מעוניינים במיגון נגד פריצות, אזי כבר יש להתקין סורגי מיגון ומטרתם למנוע מגנבים לחדור אל תוך שטח הבית. סורגים אלו מוכרחים להיות עשויים מצינורות אשר בקוטר של 16 מ"מ לפחות וכן להיות מעוגנים לחלון. כמו כן, ישנם גם סורגים לילדים אשר בקלות ניתן להסב אותם לסורגי מיגון כנגד פריצות. בקטגוריה של הסורגים למיגון ניתן גם להכניס את הסורגים המתקפלים, יש להם נקודת תורפה שהיא המנעול עצמו אבל בדרך כלל, גם מפלדה וגם מאלומיניום, הם מחסום משמעותי לגנב. גם הסורגים השקופים עומדים בתקנים מחמירים ועשויים מחומר מאוד חזק שמקשה מאוד על פריצה. בקומות גבוהות יש להם יתרון אדיר גם של מראה וכניסת אור.דברו עכשיו עם נציג מקצועי להתייעצות או הצעת מחיר - 052-9708796
 

סורגי בטן או סורגים ישרים?

סורגים ישרים הינם המומלצים והכדאיים ביותר. אולי סורגי בטן מדמים תחושה של יותר מרחב מאשר מרחב סגור אך סורגים ישרים הם אלו אשר ימנעו פגיעה או חלילה נפילות של ילדים וזאת מ-3 סיבות חשובות:

1. סורג ישר לא מאפשר ישיבה עליו כמו סורג בטן ולכן אין פה שום סיכון.
2. סורג ישר ניתן להתקין היום גם כן כמעט בחלק החיצוני של החלון בצורה כזו אשר תאפשר לראות את הנוף מכל צדיו.
3. סורג ישר הינו הבטיחותי ביותר שכן ברגע שניתן לשבת או להאחז בסורג (דוגמת סורג בטן) הסורג כבר לא נחשב בטיחותי ויש כמובן אלמנט של סיכון.

לא מזמן התרחש מקרה חמור בו ילד החליק מבין סורגי הבטן ונתלה עם ראשו בין הסורגים. במזל האב היה שם לתפוס אותו ומנוף שהיה בסביבה שחרר את הילד. בנס לא היו נפגעים וזה רק מראה עד כמה חשוב כי הסורגים יהיו בטיחותיים וישמרו הן על הבית מפריצות אך גם על הדיירים בתוך הבית מפני נפילות. במקרה של דירות קרקע, סורג הבטן יכול להתאים כמו סורג ישר מפני שהגובה נמוך ולכן יש פחות חשש מילדים נופלים או נתקעים.

 
 אל תתפשרו באשר לסורגים בחלונות. וודאו כי הם איכותיים, בטיחותיים, לפי תקן ורק לאחר מכן חשבו אודות עיצוב ויופי כיוון שביטחון והגנה קודמים לכל. נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 052-9708796