במציאות שלנו במדינת ישראל כאשר כל יום יש מספר פריצות לבתים בערים הגדולות כדי להיות בטוחים ומוגנים רצוי להצטייד בסורגים לבית
 
בתקופה בה פריצות במדינה מתרחשות בתדירות גבוהה מאוד, אנשים רבים מעדיפים למגן את הבית באמצעים שונים כמו דלתות פלדה, אזעקות וסורגים. הסורגים לבית הינם יוצאי דופן שכן הם מגינים מבפנים ומבחוץ וכך למעשה גם מגינים מפריצות אל תוך הבית אך גם מונעים נפילות ופגיעות מתוך הבית של ילדים קטנים או אנשים מבוגרים. יש היום אפשרויות רבות לבחירת סורגים, סורגים ודוגמאות רבות וכמובן חברות ומסגריות רבות שמציעות להתקין לכם סורגים.
 
יתרונות התקנת סורגים על פני אמצעי מיגון אחריםהתקנת סורגים בבית הכרחיים להגנתו והשקט הנפשי שלכם. היתרונות בסורגים על פני אמצעי מיגון אחרים הינם בכך כי התקנתם פשוטה והם זולים הרבה יותר מאשר התקנה של מערכת אזעקה כלשהי עליה תשלמו כל חודש דמי מנוי. כמובן ששילוב בין מספר אמצעי מיגון כמו סורגים משולבים עם מערכת הגנה ואזעקה - יכולה לתת לכם את הכיסוי המכסימלי. בחלק מחברות הביטוח היום דורשים סורגים במקרים מסוימים (דירות קרקע).
 
כמו כן, ישנם מגוון רחב של סורגים ביניהם סורגים שקופים, סורגים מעוצבים, סורגים לחלונות, סורגים מתקפלים, קבועים ועוד וכן עשויים חומרים שונים כך שתוכלו גם להגן על הבית אך גם להתאים את הסורגים לאופי הבית ולא לפגוע בעיצוב או בדקורציה. חשוב לבחור או לנסות לשלב בין עיצוב שמתאים לביתכם ולא הופך את המראה לבית כלא ומצד שני, מוצר שיגן עליכם כנגד פריצות ויהיה אפקטיבי מאוד.

 
כיצד לבחור סורגים לבית?

התקן לסורגים במדינת ישראל אינו מחייב והינו רק בגדר המלצה, לכן כיצד תדעו לבחור סורגים איכותיים ונכונים לבית? להלן מספר נקודות חשובות לשים אליהם לב כאשר הנכם בדרככם לרכוש סורגים חדשים ואין זה משנה אם מדובר בסורגים קבועים, סורגים מתקפלים או אפילו סורגים מעוצבים.

 • מרווחים– וודאו כי המרווחים בין הסורגים קטנים מספיק כך שילדכם לא יתקע את ראשו בסורגים ויפגע מכך. מרווחים קטנים גם יקשו על פורצים להיכנס.
   
 • עמידות בפני חלודה– גלוון של סורגים הינו יקר בישראל ולכן לא כולם מגלוונים אותם וזה מעמיד אותם חשופים בפני חלודה עם הזמן. וודאו כי הסורגים מגולוונים וכך עמידים בפני חלודה וכך יחזיקו מעמד לאורך זמן. בשנים האחרונות נכנס לתחום גם ריסוס בחומרים פולימריים שמאפשר הגנה מכסימלית מפני חלודה וקל ופשוט יותר.
   
 • עובי– על מסגרת הסורגים להיות בעובי של לא פחות מ-2.5 ס"מ וחשוב לבדוק זאת טרם הרכישה. יש פרופילים עגולים ופרופילים מרובעים. בין הפרופילים נהוג לשלב דוגמאות - הן גם יפות ומוסיפות וגם נותנות חיזוק בין פרופילים מה שמקשה עוד יותר על הפריצה.
   
 • ריתוכים– בדקו כי ריתוח הסורגים אינו מרושל בכדי למנוע פגיעות ופציעות וכדי שהסורגים לא יפגמו או ייפלו. הריתוכים צריכים להיעשות במסגריה (אלא בתיקונים) ולהיצבע לאחר מכן בצורה שתמנע חלודה או אפשרות לשבור את הריתוך.
   
 • ניסיון ואיכות– בחרו באיש מקצוע איכותי, מוכר וידוע אשר המליצו לכם עליו והתרשמתם מעבודות קודמות שלו ובקשו ממנו את התקנת הסוגרים בביתכם. זו המלצה שנכונה לכל בעל מקצוע, במקרא הזה מסגרים אמינים גם ידאגו שעבודתם תשמור לכם על הבית.

דברו עכשיו עם נציג מקצועי להתייעצות או הצעת מחיר - 052-9708796

כיצד תתגוננו מפני פריצות בעזרת סורגים לבית?

להלן מספר טיפים נוספים אשר יעזרו לכם להיות בטוחים ושקטים אף יותר שכן גם סורגים לבית ניתן לשכלל והנה מספר נקודות לקחת בחשבון בהתקנת סורגים חדשים לבית:

 • מומלץ להתקין מנעול תלייה כאשר מדובר בדלתות סורג וזה בנוסף על מנעול צילינדר. אם הסורגים מתקפלים - חשוב להקפיד על נעילה כל הזמן ולא להשאיר את הסורג פתוח (זה גם לא בטיחותי).
 • הטיפ החשוב ביותר באשר למניעה של פריצה תלוי בעיגון הסורג ולכן עיגון נכון הוא זה שימנע פריצות לבית. קדיחה עמוקה, אם אפשר לבטון שמסביב לחלון או לדלת - ג'מבו רציני יחבר את הסורג למסגרת.
 • סורגים למניעה של פריצות צריכים להיות מלאים ובעובי של לא פחות מ-13 מ"מ.
סורגים לבית אשר בטוחים גם לילדים

השוק כיום מציע מגוון רחב של סורגים מיוחדים אשר גם מגנים מפני פריצות וגם מגנים על פציעה של ילדים. אם יש לכם ילדים בבית אך הנכם מעוניינים להתקין סורגים לחלונות בלי בעיות, להלן מספר טיפים חשובים:

 • סורגים לילדים הינם פחות "יעילים" מפני פריצות אך מגינים על פגיעות ופציעות של ילדים בבית. נקראים הרבה פעמים סורגי בטיחות, קלים להתקנה (לעיתים מתקינים אותם לבד עם מקדחה). נועדו כמעט ואך ורק למניעת תאונות עם ילדים - הפריצה אליהם קלה מאוד. מתאימים לקומות גבוהות לדוגמא.
   
 • יש להתקין סורגים ישרים ולא סורגים עם בטן. הסיבה הינה כי כאשר יש לילד אפשרות לשבת על הסורג, הוא כבר לא סורג בטיחותי. הרי לא תרצו כי ילדכם יישב על סורג לא משנה מה חוזקו אם הנכם גרים בקומה 8, נכון?
   
 • סורגים לילדים הם סורגים שניתן להרכיב ולהסיר אותם בקלות ובעצמכם, לכן רק במידה ואינכם חייבים סורגים למניעת פריצות אך רוצים לשמור על הילד וחדרו, התקינו סורגים מיוחדים אלו לילדים.
 
הקומות המומלצים ביותר להתקין בהם סורגים הם קומות עליונות, אחרונות ובתי גן וקרקע שכן הם החשופים ביותר לפריצות או פגיעות של ילדים